خمیر کاشت میلگرد  pdf download

خمیر کاشت میلگرد (آرماتور) چسبی بر پایه رزین اپوکسی است که با بهره گیری از فیلرها و افزودنیهای شیمیایی تقویت کننده در ترکیب آن، مقاومتهای مکانیکی و قابلیت چسبندگی آن تقویت شده و به منظور کاشت یا همپوشانی میلگردها در بتن، مصالح بنایی و آجرکاری به کار می رود. مقاومت کششی و خمشی فوق العاده این محصول به همراه نحوه استفاده آسان، کارپذیری مطلوب و چسبندگی کم نظیر آن، خمیر کاشت تولیدی این شرکت را متمایز و مقبول نظر مهندسین و دست اندرکاران صنعت ساختمان نموده است. علاوه بر آن، مقاومت شیمیایی مناسب این محصول سبب جلوگیری از خوردگی آرماتورها و افزایش ماندگاری سازه بتنی خواهد شد.

 

 

موارد مصرف

 1. کاشت میلگرد و انکر بولت در بتن یا سنگ
 2. عملیات مقاوم سازی ابنیه و سازه های بتنی
 3. نصب و ثابت سازی قطعات فلزی، بتنی، سنگی و...

 

مزایا

 1. چسبندگی بسیار زیاد به بتن، فولاد و سایر مصالح
 2. مقاومت بالای کششی و خمشی
 3. کارپذیری فوق العاده و امکان اجرای آسان
 4. روند سریع کسب مقاومت و امکان بارگذاری و بهره برداری زود هنگام
 5. دارای استحکام در برابر لرزش سازه ای
 6. مقاومت شیمیایی زیاد در برابر خوردگی آرماتور و افزایش عمر مفید آنها
 7. عدم جذب آب و مقاوم در برابر شرایط مرطوب

 

طریقه مصرف

تمامی مقاطع اجرا بایستی عاری از هرگونه ذرات سست، زنگ زدگی، گرد و غبار، رنگ، چربی، آب، رطوبت و سایر مواد آلاینده باشد. برای بهبود و افزایش چسبندگی بهتر است مقاطعی از آرماتورها که با خمیر کاشت آرماتور در تماس قرار می گیرند بوسیله مواد زنگ بر یا فرچه سیمی برقی یا سند بلاست زنگ زدایی شوند.

جهت ساخت خمیر کاشت ابتدا محتویات جزء A (رزین) را بصورت جداگانه توسط همزن برقی (دریل+پره) تا حصول اطمینان از یکنواختی آن (حدود 2 الی 3 دقیقه) مخلوط نمایید. سپس جزء B (هاردنر) را آرام آرام به ظرف مخلوط افزوده و مجدداً عمل اختلاط را تا ایجاد خمیری همگن ادامه بدهید.

مخلوط آماده را در مدت زمان کمتر از 20 دقیقه در حفره ها به صورت یکنواخت ریخته و آرماتورها را در داخل حفره ها قرار بدهید و با چرخانیدن آرماتور از تماس کامل سطوح آرماتور با خمیر کاشت میلگرد اطمینان حاصل بفرمایید.

توجه:

 1. واکنش اجزاء سازنده از نوع گرمازا می باشد. در محیط های گرم مخلوط حاصل با سرعت بیشتری سخت می شوند. لذا مواد را به میزانی که قابل استفاده هستند ترکیب نمایید. همچنین در محیط های سرد سرعت سخت شدن طولانی خواهد شد. لذا توصیه می شود چند ساعت قبل از مصرف اجزاء سازنده را در دمای اتاق قرار بدهید.
 2. حداقل دمای محیط و مصالح جهت اجرا 5 درجه سانتیگراد می باشد.
 3. در صورت تماس مواد با پوست بدن، آن را بوسیله حلال های آروماتیکی پاک نموده و پس از خشک کردن با پارچه، با آب و صابون شستشو دهید. در صورت تماس با چشم به پزشک مراجعه نمایید.
 4. هرگز برای رقیق نمودن خمیر کاشت از حلال استفاده ننمایید.

 

مشخصات فنی

حالت فیزیکی

خمیری

رنگ

کرم

وزن مخصوص ترکیب

gr/cm3 6/1

زمان گیرش اولیه (Pot Life)

20 الی 40 دقیقه بسته به دما و رطوبت محیط

زمان خشک شدن

6 الی 8 ساعت بسته به دما و رطوبت محیط

مقاومت فشاری(1روزه)

45 مگاپاسکال

مقاومت فشاری(7روزه)

80مگا پاسکال

مقاومت چسبندگی

1.8 مگاپاسکال

بسته بندی

ست 6 کیلوگرمی در قوطی فلزی (جزء A: 4.5 کیلو و جزء B: 1.5 کیلو)

زمان و نحوه نگهداری

تا یک سال در انبار مناسب (0C 10 تا 25)

 

btn