پودر بندكشي وارکان   pdf download

بندکشی کاشی و سرامیک همواره جلوه گاهی از زیبایی هنر دیرینه و کهن این سرزمین (کاشیکاری سنتی و مدرن) بوده است. پودر بندکشی وارکان محصولی پلیمری بر پایه ترکیبات سیمانی می باشد که با فن آوری جدید و منحصر به فرد و در رنگ هاي متنوع به عرصه صنعت ساختمان معرفی شده است. از این محصول جهت بندكشي انواع كاشي، سراميك و سنگ در سطوح نما، ديوار و كف و همچنين دور وان و دستشويي استفاده می شود. چسبندگی، خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری این ملات سبب پایداری و مقاومت آن در برابر ترک خوردگی، پوسته شدن و جدا شدگی از کاشی و سرامیک شده و زیبایی و جلوه خاصی به بنا خواهد بخشید.

وجه تمایز پودر بندکشی وارکان با سایر محصولات مشابه قابلیت بندکشی تا عرض 10 میلیمتر بدون خطر ترک خوردگی ناشی از انقباض ملاتهای سیمانی، انعطاف پذیری و کارپذیری فوق العاده و همچنین دوام و کیفیت کم نظیر رنگ ها و در نتیجه زیبایی بصری کاشیکاری می باشد.

این ملات در دو گرید نرمال (جهت مناطق خشک و معتدل) و واترپروف (جهت مناطق باران زا و مرطوب) تولید و عرضه میگردد که نوع واترپروف پس از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذ ناپذیر می نماید.

 

موارد مصرف

  1. بندکشی کاشی و سرامیک، سنگ، آجر، موزائیک و ... به صورت انبوه با سرعت و ظرافت بالا
  2. پرنمودن تمامی درزها و بندها در استخر، آب نما و سازه های آبی
  3. بندکشی انواع قطعات پیش ساخته بتنی و سیمانی

 

 

مزایا

  1. سهولت و سرعت بالا در عملیات اجرایی
  2. یکنواختی و درخشش رنگ
  3. بسته بندی کوچک و متناسب با مصرف
  4. مقاوم در برابر تنش های کششی، فشاری و ترک خوردگی
  5. مقاوم در برابر آب، نور خورشید و عوامل محیطی
  6. چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح

 

 

روش و ميـزان مصـرف 

سطح زيركار بايستی تميز، خشك و فاقد قطعات سست، رنگ، غبار، چربي و مواد پليمری باشد. براي آماده نمودن ملات بندکشی، پودر وارکان را به آرامی به آب تمیز اضافه نموده و تا بدست آمدن خمیر مورد نظر ورز دهید. جهت افزايش استحكام در چند روز اول بندها را مرطوب نگهداريد.

براي بالا بردن چسبندگي و همچنين آب بند نمودن درزها در ابتدا محلول پرايمر توسط مخلوط کردن یک حجم رزين آببندی با دو حجم آب ساخته می شود. سپس پرایمر فوق با استفاده از برس (قلم مو) بر روي بندها اعمال شده و پس از خشك شدن، محلول پرایمر بجای آب لازم براي درست کردن خمير بندکشی استفاده گردد.

 

مشخصات فيزيکی و شيميايی

 

حالت فيزيكي:

پودر نرم

رنگ :

سفید و رنگی (حسب سفارش)

وزن مخصوص:

  3/1   gr/cm3   

بسته بندی:

کیسه های پلاستیکی 5 و 25 کیلویی

شرايط و زمان نگهداري :  

تا يكسال در بسته بندی اوليه و انبار مناسب و دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب (0C 15  تا 25)

 

 

  

btn