کفپوش پلی اورتان  pdf download

کفپوش پلی اورتان، پوشش یکپارچه، بدون درز و انعطاف پذیر بر پایه رزین سنتتیک پلی اورتان می باشد که در رنگهای متنوع و گریدهای مختلف جهت کاربری های مختلف از جمله آشیانه هواپیما و فرودگاهها، پارکینگها، سردخانه، صنایع نظامی و اماکن ورزشی تولید و عرضه می گردد. این کفپوش علاوه بر ایجاد سطحی صاف و یکنواخت (Antidust) در مقابل نفوذ آب، روغن و املاح شیمیایی کاملا مقاوم بوده و در برابر سایش و ویبره دستگاه ها و ضربات مکانیکی نیز استحکام فوق العاده ای خواهد داشت همچنین خواص انعطاف پذیری بالا، عدم جرم گیری و مقاومت در برابر ضربه و سایش و اشعه خورشید UV کاربردهای گسترده ایی برای کفپوش پلی اورتان رقم زده است.

 

موارد مصرف:

 1. کفپوش انعطاف پذیر در اماکن ورزشی، سالن های اجتماعات، مهد کودک ها و مراکز آموزشی
 2. فرودگاهها،آشیانه هواپیماها، پارکینگ و رمپ مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری
 3. کف انبار، سردخانه،سالن های تولید و کارخانجات شیمیایی و پتروشیمی
 4. کفپوش در صنایع نظامی، اتاق های کنترل، صنایع الکترونیک و اتاق های اختلاط رنگ
 5. به عنوان روکش سطوح صنعتی در صنایع غذایی، آشپز خانه های صنعتی. مراکز داروئی، بهداشتی و درمانی

 

مزایا

 1. دارای تنوع رنگی و زیبایی و امکان خط کشی دکوراتیو
 2. مقاوم در برابرUV و مناسب برای فضاهای بیرونی
 3. دارای مقاومت بالای مکانیکی (فشاری، خمشی،کششی) و شیمیایی
 4. ضد حریق ، آنتی باکتریال و فاقد اثرات زیست محیطی
 5. یکپارچه، بدون درز و ترک خوردگی، ضد گرد و غبار (Anti dust)
 6. عایق مناسب جریان الکتریسیته، حرارت و رطوبت
 7. دارای خاصیت ضربه پذیری و سایش
 8. مقاوم در برابر لغزش، قابل شستشو و استریل

 

طریقه مصرف

الف) آماده سازی سطوح :

سطح زیر کار بایستی عاری از هرگونه آلودگی نفتی، روغنی، چربی و قطعات سست و فرسوده باشد. استفاده از روش مکانیکی آماده سازی سطح توسط ساب زدن (Grinding) به منظور برداشتن قطعات سست و آلودگی ها و ایجاد خراش های سطحی و ازدیاد اتصال مکانیکی در سطوح بتنی، موزائیک و سنگ توصیه می گردد. سطوح بتنی بایستی بر اساس استانداردهای DIN 1045 و یا DIN 28052 دارای مقاومت مکانیکی مناسب و بصورت مسلح اجرا شده و فاقد پوشش ها و پلاسترهای سیمانی سست باشد.

ب) آماده سازی مواد :

کفپوش پلی اورتان دارای اجزای مختلفی از جمله پرایمر، فیلر های دانه بندی شده سیلیس، پودرهای مخصوص تیکسوتروپ کننده و روکش نهایی (TOP COAT) می باشد.اجزای رزینی سخت شونده مانند پرایمر ، ماستیک و یا روکش نهایی بایستی دقیقاً بر اساس نسبت اختلاط رزین و هاردنر وزن کشی و هم زده می شود. ایجاد فاصله زمانی پس از اختلاط به منظور خروج حبابهای هوای تولید شده و سپس میکس مجدد آن به مدت یک دقیقه توسط میکسر مکانیکی توصیه می گردد.

ج)روش اجرا

پس از آماده سازی سطوح پرایمر پلی اورتان به روش مندرج در بند ب آماده و توسط غلتک بر روی سطوح اجرا می گردد.سپس قبل از خشک شدن پرایمر سیلیس دانه بندی شده بر روی سطوح پهن می گردد.در صورت نیاز به پرکردن چاله ها و حفره ها و یا تسطیح و شیب بندی سطوح، با استفاده از رزین مخصوص و فیلر ها و پوردهای فوق الذکر ماستیک و گروت اپوکسی تهیه شده و با استفاده از ماله و کاردک روی سطوح اجرا خواهد شد . در انتها روکش نهایی با استفاده از شانه های دندانه دار و بصورت خود تراز (Self Leveling) بر روی سطوح اعمال شده و با استفاده از غلتک های مخصوص ، هواگیری خواهد شد.

توجه 1 : دمای مناسب جهت اجرای کفپوش های رزینی 10 الی 35 درجه سانتی گراد می باشد. هوای گرم باعث سرعت واکنش و گیرش سریع شده که در اینصورت مقادیر مواد میکس شده برای اجرا بایستی حداقل ممکن باشد.از به کار بردن هرگونه حلال جهت رقیق کردن مواد جداً خودداری فرمایید.

توجه 2 : در هنگام اجرا از دستکش مناسب استفاده نمایید. در صورت تماس مواد با پوست آنرا با پارچه آغشته به حلال تمیز نموده و سپس با آب و صابون شستشو دهید. در صورت تماس مواد با چشم آنرا با آب فراوان شسته و سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

توجه 3 : اجرای کفپوش اورتان کاری فنی بوده و نیاز به تجربه فراوان دارد. اجرای آن توسط افراد غیر حرفه ایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

حالت فیزیکی

مایع غلیظ

رنگ

در رنگهای متنوع جهت سفارش

وزن مخصوص

gr/cm³ 5/1 +- 1/0

مقاومت فشاری

80 مگا پاسکال

استحکام کششی

N/mm² 213

نسبت اختلاط

20/100 = A/B

افزایش طول

50 درصد

جامد وزنی 2 جزء

100 درصد

جامد حجمی 2 جزء

100 درصد

پوشش تئوری

1 متر مربع بر لیتر با ضخامت 1 میلیمتر

ضخامت فیلم خشک

حداقل 1 میلی متر

زمان مصرف

5 دقیقه ( در دمای 25 درجه) پس از اختلاط اجزاء

زمان خشک شدن

9 ساعت سطحی ، 24 ساعت عمقی و 7 روز نهایی

مکانیزم سخت شدن

واکنش شیمیایی بین اجزاء

زمان و نحوه نگهداری

تا یکسال در بسته بندی اولیه و محیط خشک و خنک

بسته بندی

مطابق سفارش

btn