عایق های حرارتی نانو   pdf download

بقا در دنیای صنعتی امروز نیازمند حفظ و صرفه جویی سرمایه های ملی از جمله انرژی و سوخت می باشد. عایق های حرارتی نانو با ذخیره انرژی گرمایی در محیطهای مسکونی و صنعتی باعث کاهش میزان مصرف انرژی و حفظ محیط زیست شده و صرفه جویی قابل توجهی در منابع ملی به همراه خواهد داشت.این پوششها با مکانیسم بازتابش انرژی حرارتی و تغییر در ضریب حرارتی سبب افت دما و در نتیجه ذخیره انرژی دمایی را در سطوح خارجی مذکور به همراه خواهد داشت.

 

موارد مصرف :

 1. پوشش روی سطوح فلزی پشت بام ها و شیروانی ها جهت جلوگیری از انتقال گرما به داخل ساختمانها
 2. کاهش دمای سطوح خارجی تجهیزات صنعتی از قبیل مخازن و راکتورها و .....
 3. کاهش مصرف سوخت و انرژی در تجهیزات با دما و انرژی حرارتی بالا بویژه پتروشیمی ها، پالایشگاه، صنایع فلزی و نظامی
 4. کاهش جذب گرما و جلوگیری از انتقال سرما از طریق پشت بام ها، دیوارها و شیروانی ها

 

مزایا

 1. کاهش مصرف برق و صرفه جویی در مصرف انرژی
 2. کاهش تقاضا جهت استفاده از تجهیزات خنک کننده
 3. جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی
 4. عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی
 5. عدم کاهش کارایی در رطوبت بالا
 6. عدم شعله وری بر اثر گرما و حرارت
 7. پوشش حرارتی در بازه دمایی 80 تا 240 درجه سانتی گراد

 

طریقه مصرف

این پوششها در انواع مختلف تولید می شوند لذا به علت تخصصی بودن توصیه می گردد چه انتخاب پوشش مورد نظر با بخش فنی شرکت مشاوره و اطلاعات فنی و اجرایی آن را دریافت نمایید. لیکن در تمامی پوششها ذکر موارد ذیل ضروری می باشد.

 • سطح زیر کار بایستی کاملاً تمیز و عاری از هرگونه آلودگی نفتی و روغنی باشد.
 • در کلیه پوششها جهت اعمال هر لایه بایستی لایه قبلی کاملاً خشک شده باشد تا ضمن چسبندگی بهتر لایه ها خاصیت کاهنده دما درلایه ها حفظ گردد.
 • میزان عایق شدن و کاهش دما با ضخامت پوششها رابطه مستقیم دارد. لذا پس از اعمال و خشک شدن هر لایه بایستی ابتدا ضخامت و سپس میزان کاهش دما اندازه گیری گردد و در صورت نیاز لایه های بعدی اجرا گردد.
 • جهت اجرای کلیه پوششها و به منظور افزایش سرعت و سهولت در اجرا می توان از دستگاه ایرلس یا کنیتکس پاش ماده مورد نظر را اسپری نمود.
 • در پوششهایی که نیاز به اعمال پرایمر دارند بایستی یک لایه بسیار نازک از پرایمر اجرا گردد تا در اثر جذب گرما جهت عمل آوری، دچار عدم چسبندگی و جداشدگی نگردد.

 

btn