رزین آب بندی SR-12  pdf download

مایعی شفاف با خاصیت کشسانی و واترپروف است که بر پایه رزین اکریلیک و پلیمرهای اصلاح کننده به منظور آببندی منابع و مخازن بتنی تولید میگردد. این محصول با سیمان کاملا سازگار بوده و با افزودن به ملات ماسه و سیمان، پودر بندکشی و یا انواع ترمیم کننده و ایجاد فیلم داخلی موجب نفوذ ناپذیری بستر سیمانی در برابر آب، رطوبت و املاح خورنده می شود و سیستم پایداری را تشکیل می دهد. همچنین به دلیل ایجاد پیوند قوی بین ذرات داخلی بتن یا ملات، سبب چسبندگی بهتر آنها به بستر بتنی می گردد. از خصوصیات بارز رزین آببندی انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی آن بوده که در تنشهای دمایی ناشی از نشست ساختمان و انبساط و انقباض ملاتهای سیمانی سبب جلوگیری از ترک خوردگی خواهد شد.

 

موارد مصرف

  1. آببندی منابع بتنی، مخازن و استخرهای آب، به همراه ترمیم کننده  واترپروف
  2. ماهیچه کشی کنج ها و سطوح نشتی در منابع آبی
  3. به عنوان چسب بتن جهت عملیات مرمت ترک خوردگی، شکستگی و پریدگی بتن و ملات
  4. به عنوان افزودنی به بتن، ملات و پودر بندکشی جهت واترپروف نمودن سازه های بتنی

 

مزایا

  1. ایجاد بستری پایدار و پردوام جهت آببندی
  2. چسبندگی، انعطاف پذیری و مقاومت کششی زیاد
  3. مقاومت بالا در مقابل نفوذ آب و املاح شیمیایی

 

طریقه مصرف:

رزین آببندی محصولی غلیظ است و نمی توان آنرا بصورت مستقیم با پودر ملات ترکیب نمود. به همین دلیل بایستی در ابتدا با ترکیب آن با آب مصرفی ملات طبق نسبتهای ذیل، محلول پرایمر مربوطه را تهیه کنید.  قبل از چسباندن ملات یک لایه از پرایمر به سطح زیرین با قلم مو اعمال شود. سپس از همین محلول پرایمر بجای آب مورد نیاز جهت ساخت ملات استفاده گردد.

 

روش تهیه پرایمر:

جهت عملیات ترمیم، سیمان کاری و بندکشی واترپروف یک کیلوگرم رزین آببندی با دو کیلوگرم آب به مدت حداقل 2 دقیقه مخلوط گردد تا محلول یکنواختی بدست آید.

جهت عملیات آببندی منابع، مخازن، استخرها و ماهیچه کشی یک کیلوگرم رزین آببندی با یک کیلوگرم آب به مدت حداقل 2 دقیقه مخلوط گردد تا محلول یکنواختی بدست آید.

توجه: محلول پرایمر را فقط به میزانی که مورد استفاده قرار میگیرد تهیه کنید و آنرا طی روزهای آتی جهت عملیات آببندی مجددا بکار نگیرید.

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

حالت فیزیکی:

مایع امولوسیونی

رنگ:

شیری

وزن مخصوص:

gr/cm3  01/0 ± 01/1

استاندارد:

BS 6319& ASTM C1059

زمان مصرف و نحوه نگهداری:

تا شش ماه در بسته بندی اولیه و انبار مناسب

بسته بندی:

گالنهای 1 و4و 20 و سطل های  8 کیلوگرمی

 

btn