ترمیـم کننـده بتـن  pdf download

ترمیم کننده بتن پودری آماده مصرف بر پایه سیمان، فیلرهای مستحکم و پلیمرها و مواد افزودنی انعطاف پذیر بوده که با افزودن آب به آن تشکیل بافت نرم و شکل پذیری داده و از چسبندگی قابل توجهی به مقاطع زیرکار برخوردار می باشد. از این ملات آماده مصرف و بدون انقباض جهت ترمیم قطعات بتنی پیش ساخته و گران قیمت، تسطیح کرمو شدگی و آسیب دیدگی دیوار، ستون و نمای ساختمان استفاده می گردد. تمایز خاص ترمیم کننده بتن این شرکت، قابلیت اجرا تا ضخامت یک سانتی متر بدون ترک خوردگی در هر مرحله اجرایی و مقاومت فشاري، كششي و همچنین چسبندگي بسيار زياد بر روي تمامی سطوح بتني و سیمانی می باشد.

 

موارد مصرف

  1. ترمیم و اصلاح سطوح کرمو، پریدگی های بتن و رفع آسیب دیدگی های سطحی در پل ها
  2. مرمت و تعمير كليه سازه هاي بتني، قطعات پيش ساخته سازه ها و سطوح پایه سیمانی
  3. اصلاح و بر طرف كردن ترك خوردگي، شكستگي ديوارها و نماهای بتنی
  4. ترمیم و آببندی سازه ها از قبیل منابع آبی، استخرها و نمای ساختمان با استفاده از رزین آببندی

مزایا

  1. بدون انقباض، دارای کارپذیری مناسب و سهولت در اختلاط و اجرا
  2. همرنگ با بتن و چسبندگی زیاد به انواع مصالح پایه سیمانی
  3. قابلیت اعمال تا ضخامت یک سانتی متر در هر مرحله اجرا بدون ترک خوردگی
  4. مقاوم در مقابل سیکل های ذوب و یخبندان، رطوبت و مواد شیمیایی

 

طريقه مصرف

سطح زيركار بايستی تميز، خشك و فاقد قطعات سست، رنگ، غبار، چربي و مواد پليمری باشد. به منظور چسبندگی بیشتر ملات به سطح زیر کار، مضرس کردن سطوح با دستگاه ساب بتن (یا وایر براش) و سپس تمیزکاری توصیه میگردد. هر کیسه پودر 25 کیلوگرمی ترمیم کننده را با 6 الی 8 لیتر آب (بسته به دما و شرایط اجرایی) توسط ميكسر با دور پائين مخلوط كرده تا خميری يكنواخت با كارپذيری مناسب بدست آيد. جهت اعمال ملات بهتر است کلیه سطوح با استفاده از پرایمر یا آب مرطوب شده تا امکان جذب بهتر ملات به سطح زیر کار فراهم آید. سپس ملات آماده شده را با ماله، کاردک و یا قلم موی زبر در يك يا دو لايه روی سطح مورد نظر اجرا نمایید. حداکثر ضخامت ترمیمی در هر مرحله  10 میلی متر می باشد.

جهت آببندی منابع بتنی در ابتدا يك لايه پرايمر توسط رزين آببندی رقيق شده با استفاده از برس بر روي سطح مورد نظر اعمال شده و پس از خشك شدن، رزین آببندی را به ميزان 2 الي 3 لیتر به یک کیسه پودر ترمیم کننده اضافه نموده و پس از افزودن آب مورد نیاز به شرح مذکور بر روی سطوح اعمال شود.

توجه: بهتر است ملات آماده شده را ظرف مدت کمتر از 20 دقیقه مصرف نمایید. سطوح اجرا شده میبایست تا چند روز توسط اسپری آب و یا گونی و پارچه خیس، مرطوب نگه داشته شود تا ملات به مقاومت مورد نظر برسد.

مشخصات فنی

حالت فيزيكي :  

پودر

رنگ :

سفید و خاکستری (همرنگ بتن)

وزن مخصوص:

 kg/lit   3/1

یون کلر:

ندارد

استاندارد:

ASTM C 157-93

مقاومت چسبندگی:                                                

N/mm2 4/1

مقاومت فشاری 7 روزه درحالت خمیری :       

35 مگا پاسکال

زمان مصرف و نحوه نگهداری:

تا یک سال در محیط های سرپوشیده و خشک

بسته بندی:

کیسه پلاستیکی 25 کیلویی

btn